Wiercenie techniką diamentową
wiercenie

Gdzie stosuje się technikę diamentową i jakie są jej zalety?

cięcie

Dzisiaj w budownictwie ogólnym i przemysłowym używa się różnych innowacyjnych technik. Jedną z nich jest technika diamentowa, w której stosuje piły z tarczami diamentowymi oraz linami diamentowymi a także koronkowe wiertła diamentowe m.in do cięcia betonu.

Technika diamentowa umożliwia ograniczenie lub wykluczenie wpływu drgań na konstrukcję budowlaną przy wierceniu w betonie, wycinaniu otworów, przy robotach demontażowych i pracach rozbiórkowych.

Ważną zaletą tej metody jest szybkie wiercenie otworów w mocno zbrojonym betonie tzw. żelbecie oraz precyzyjne wykonanie otworów przy małym poziomie hałasu i bez zapylenia. Otwory wykonane są precyzyjnie i estetycznie.

Nowoczesne maszyny, dzięki wierceniu diamentowemu, dają możliwość wykonywania otworów o szerokim zakresie średnic, pod dowolnym kątem, na dowolną głębokość oraz dodatkowo we wszelkiego rodzaju podłożach (typu cegła, żelbet, beton).

Narzędzia techniki diamentowej umożliwiają również wycinanie otworów pod okna, drzwi, cięcie posadzek. W budownictwie ogólnym maszyny z tarczami diamentowymi wykorzystuje się do cięcia ścian, stropów, belek, fundamentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

ciecie 2